• Światowy Dzień Ziemi 🌏

          • W tym szczególnym dniu nasze przedszkolaki dowiedziały się o tym jak ważne są postawy proekologiczne i ochrona środowiska. Dowiedziały się także co sprawia, że Ziemia jest "smutna" i  co możemy zrobić aby była "szczęśliwa". Dzieci wspólnie stworzyły Kodeks Małego Ekologa oraz piękne prace plastyczne.

          • Julian Tuwim ,,Rzepka".

          • 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  Z tej okazji członkowie Szkolnej Grupy Wolontariatu przygotowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka” dedykowaną grupom przedszkolnym i klasom I – III. Dzięki temu przedsięwzięciu wolontariuszom udało się zabrać najmłodszych w świat bajki i pokazać, jak ciekawe może być czytanie książek. Po reakcjach dzieci można stwierdzić, że przedstawienie się podobało i dostarczyło miłych wrażeń.

          • Informacja!

          • Dni wolne wg Rozp. Men

            1. 2-3 listopada 2023 r. czwartek - piątek

            2. 2 maja 20234 r. - czwartek

            3. 17 maja 2024r.- piątek

            4. 31 maja 2023 r. - piątek

            Egzamin ósmoklasisty w maju - wg OKE: 14 maja 2024r. - 16 maja 2024 r.

            Pierwszy semestr od 4 września 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

            Drugi semestr od 01 lutego 2024r. do 21 czerwca 2024 r.

            Dni Egzaminu ósmoklasisty: (14, 15, 16 maja) oraz dzień 17 maja po egzaminach nie są dniami wolnymi dla oddziału przedszkolnego oraz dla klasy ,,0”. Dzieci przychodzą normalnie do szkoły.

          • Wyjazd do teatru.

          • 16 kwietnia klasy IV - VI wzięły udział w krótkiej wycieczce do Przemyśla. Najpierw uczniowie udali się do Centrum Kulturalnego, gdzie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „dzieci @sieci_” przygotowane przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia. Spektakl miał przestrzec młodych widzów przed nadmierną ufnością w nawiązywaniu relacji przez internet i niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych.  Losy bohaterów sztuki uświadomiły wszystkim, że cybeprzestrzeń może być bardzo niebezpieczna i nieść wiele zagrożeń. Przedstawienie pokazało też, jak wielką moc ma przyjaźń i że realnego kontaktu z drugim człowiekiem nie da się niczym zastąpić. Po spektaklu przyszedł czas na szybki posiłek i zakup słodkich przekąsek.

          • Wycieczka do Sanoka.

          • W dniu 04.04.2024r. uczniowie klas młodszych wraz z opiekunami uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Sanoka. Zanim jednak dotarli do celu, nie sposób było obojętnie przejechać obok malowniczego wzgórza w zakolu rzeki Osławy, gdzie znajdują się ruiny Klasztoru O.O. Karmelitów Bosych pochodzących z XVII w. Do tej perełki Podkarpacia uczniowie dotarli wspinając się na wzgórze Mariemont ( 345m n.p.m. ), które góruje nad okolicą, po drodze podziwiając rzeźby stanowiące Drogę Krzyżową wykonaną przez miejscowych artystów. Następnie wyruszyli w dalszą drogę, gdzie w hali widowiskowo - sportowej Arena Sanok obejrzały Magic!Story on ice. Lodowa Baśń. Widowisko teatralne na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski zatytułowane „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Przepiękna scenografia, bajkowe kostiumy łyżwiarzy oraz świetna oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach. Dodatkową atrakcją były pokazy akrobatyczne oraz pirotechniczne. Widowisko z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Po wrażeniach artystycznych przyszedł czas na kolejny punkt wycieczki. Z wypiekami na twarzach uczniowie pojechali do Sali Zabaw Sokoliki Park, gdzie najpierw zjedli ciepły posiłek przygotowany przez personel a następnie ruszyli do wspólnej zabawy. Do dyspozycji mieli m.in.: tor tubingowy do zjazdu na pontonach, zjeżdżalnie, basen z kulkami, konstrukcję 6-metrową pełną przeszkód i atrakcji. Uczniowie byli zachwyceni taką formą wspólnego spędzania czasu. Po słodkim poczęstunku wyruszyli w drogę powrotną do Orzechowiec. Uśmiech na ich twarzach i pełne wrażeń rozmowy w drodze do domu były potwierdzeniem ich ogromnego zadowolenia ze szkolnej wycieczki.

          • Finał zbiórki karmy.

          • Przez cały marzec trwała w naszej szkole zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska w Orzechowcach. Finał akcji miał miejsce tuż przed Wielkanocą, kiedy członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przekazali pracownikowi schroniska ok. 40 kg zebranej żywności dla psów i kotów. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy z takim entuzjazmem przyłączyli się do naszego przedsięwzięcia i pomogli nam wesprzeć potrzebujące zwierzaki.

          • Zaelektryzowani.

          • Dnia 24 marca w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez pana Marcina z grupy ,,Zaelektryzowani” z Lublina. Dotyczyła ona chemii i fizyki, które sprawiają uczniom sporo kłopotów. Celem pokazu było przybliżenie najmłodszym i nieco starszym uczniom tajemnic tych przedmiotów. W sposób prosty, bardzo atrakcyjny i zrozumiały dla wszystkich pan Marcin przeprowadził doświadczenia i zabawy z gazami: ciekłym azotem i helem. Eksperymenty wzbudziły wiele uśmiechu i radości. Okazało się, że chemia i fizyka mogą być bardzo ciekawymi przedmiotami.

          • Dzień Św. Patryka.

          • Św. Patryk jest najbardziej znanym patronem Irlandii. Legenda głosi, że sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił Irlandię od węży. Dzień 17 marca uznawane jest za datę śmierci świętego i obchodzone jest w Irlandii od około 1500 lat.W dniach 18 i 19 marca 2024 r. podczas zajęć z języka angielskiego połączyliśmy naukę słownictwa, poszerzenie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego z dobrą zabawą. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z legendę o św. Patryku, zwyczajach i symbolach związanych z tym świętem.

            W oddziale przedszkolnym i zerówce dzieci poznawały słownictwo poprzez zabawy sensoryczne, uczyły się piosenki z pokazywaniem o irlandzkim skrzacie, który jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Dzieci wykonywały również zadania na kartach pracy. Uczniowie klas I-III rozwiązywali quizy i zadania utrwalające słownictwo związane z Dniem Św. Patryka, oraz obejrzeli krótki filmik o obchodach tego święta. Nie zabrakło rekwizytów i dobrej zabawy.

          • Piłka siatkowa dziewczyn - igrzyska dzieci.

          • 9 marca odbyły się zawody gminne – igrzyska dzieci w piłkę siatkową dziewczyn. Drużyna w składzie – pierwsza „czwórka” : Maja Karnas, Lena Perłak, Lena Materlak, Kornelia Nachman, w drugiej „czwórce” z brakującą zawodniczką zagrały: Julia Szymańska, Wiktoria Piliszko, i Julia Maciupa. Dziewczyny zdobyły 3 miejsce.