• Wycieczka do Rzeszowa.

• Uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami wybrali się pociągiem do Rzeszowa. Dla większości, była to pierwsza taka podróż. Kolejnymi atrakcjami w tym dniu były przejazd miejskim autobusem do parku trampolin, a potem obejrzenie filmu w kinie Helios. Pełni wrażeń wróciliśmy na stację w Żurawicy Osobowej. Dziękujemy pani Barbarze Kucaj za zorganizowanie wycieczki.

• Sprzatanie świata.

• 21.09.2023r., wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła włączyła się w akcję ,,Sprzątanie świata”. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami uporządkowali teren wokół szkoły oraz boiska. Głównym celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Przy tej okazji uczniowie utrwalają również wiedzę na temat prawidłowej segregacji śmieci oraz znaczenia recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

• 12. odsłona Narodowego Czytania – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

• W ramach 12. edycji Narodowego Czytania sięgnęliśmy po powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. To jeden z utworów literatury polskiej podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku. Uczniowie klas IV – VI przeczytali najciekawsze fragmenty lektury, a siódmo i ósmoklasiści udali się do wiejskiej biblioteki, by tam w szczególnej atmosferze zapoznać się z pierwszym rozdziałem dzieła Orzeszkowej.

• Akcja policji ,,Bezpieczna droga do szkoły".

• W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów. Dlatego 8 września 2023 r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Żurawicy, w którym uczestniczyły dzieci z klas 0 – III. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego i rowerzysty. Bardzo ważną rzeczą było uświadomienie dzieciom zagrożeń związanych z nawiązywaniem kontaktów z osobami nieznajomymi. Pan policjant pokazał również jaką pozycję należy przyjąć kiedy zostaniemy zaatakowani przez psa. Dzieci chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Wizyta policjantów była cenną lekcją jak należy się zachowywać w ruchu drogowym oraz w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą spotkać każdego z nas.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

• Po dwóch miesiącach beztroskich wakacji przyszedł czas na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Po uroczystej mszy świętej udaliśmy się do naszej hali sportowej, gdzie podczas oficjalnej inauguracji pan dyrektor Janusz Jasiński serdecznie przywitał uczniów, nauczycieli oraz licznie zgromadzonych rodziców. Ważną częścią tego wydarzenia było przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniowskiej społeczności i uroczyste pasowanie na ucznia. Na zakończenie dyrektor życzył wszystkim roku pełnego  sukcesów, a następnie zaprosił na spotkanie z wychowawcami klas.