• Energia odnawialna - program edukacyjny.

• 10 maja 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 0 - IV wzięli udział w programie edukacyjnym „Energia odnawialna”. Dzięki warsztatom dowiedzieli się,  jakie mamy źródła energii odnawialnej i nieodnawialnej, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób można tę energię zaoszczędzić. Dzieci zostały zapoznane z modelami elektrowni słonecznej oraz wiatrowej. Same wykonały też kilka eksperymentów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, a na zakończenie chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

• Udział uczennicy kl. VIII w konkursie literacko-plastycznym "Umiem pomóc".

• W dniu 7 maja 2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków dla uczestników konkursu "Umiem pomóc". Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, natomiast rozdanie nagród odbyło się w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej lub napisanie utworu literackiego dotyczącego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na konkurs zgłosiło się w sumie 85 uczestników z powiatu przemyskiego oraz jarosławskiego, naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Ewa Rąb. Dziękujemy Ewie za wzięcie udziału w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów.

• Warsztaty plastyczne.

• 7 maja uczniowie klas I-III, klasy ,,0” oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach plastycznych. W związku ze zbliżającym się ,,Dniem Rodziny” dzieci samodzielnie wykonały na prezent pudełko z podkładką. Najmłodsi świetnie poradzili sobie z wykonaniem swojej pracy, chociaż zadanie wcale nie było takie proste. Serdecznie gratulujemy wytrwałości i pięknych prac.