• Dzień Górnika.

• W dniu 28.11.2023 r. naszą szkołę odwiedzili honorowi goście: górnicy z Kopalni Gazu Ziemnego w Maćkowicach pan Jacek Berezowski oraz pani Gabriela i Krzysztof Panek. Górnicy ubrani byli w stroje galowe. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przywitali gości wierszami oraz wręczyli laurki. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników. Pan Jacek zaprezentował próbkę gazu łatwopalnego w butelce i podkreślił, aby takich doświadczeń nie przeprowadzać w domu. Uczestnicy spotkania mogli przymierzyć górnicze czapki. Górnicy opowiedzieli o stroju galowym oraz o rodzajach pióropuszy zdobiących czapkę. Na zakończenie dzieci zasypały górników pytaniami, a uczniowie z Samorządu szkolnego wręczyli drobny upominek oraz podziękowania za spotkanie.

• Rozstrzygnięcie konkursu ,,Bezpieczna droga do szkoły”.

• 8 września 2023 r. w czasie spotkania z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Żurawicy został ogłoszony konkurs pod hasłem ,,Bezpieczna droga do szkoły. W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Klasa ,,0”

I miejsce - Klara Maciupa

I miejsce - Fabian Bałuch

II miejsce - Nikola Rabska

III miejsce - Tymoteusz Sowa

Wyróżnienie - Anna Benedyk

I miejsce - Wiktoria Kazimierz

II miejsce - Emilia Maciupa

Serdecznie gratulujemy!

• Narodowe Święto Niepodległości.

• „Czy wiesz, jaki to znak:

W czerwonym polu biały ptak?

- Wiem - odpowiedział Janek mały

To jest znak Polski,

Orzeł Biały.”

Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy możemy radośnie spędzać czas w szkole. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na którą złożyły się wiersze, pieśni i filmy z komentarzami. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy brali udział w walce o wolną, niepodległą Polskę.

Nasza szkoła włączyła się również do akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Podczas tego uroczystego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs recytatorski „Kto ty jesteś? Polak mały” dla uczniów klas 0, I – III.  Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali wiersze o Polsce, o bohaterach i dzielnej walce w obronie kraju. Uczniowie, ich rodzice i wychowawcy zadbali o wzorowe przygotowanie recytacji, piękne stroje, ale również rekwizyty. Komisja konkursowa ostatecznie przyznała pierwsze i drugie miejsca:

Ignacy Żak – I miejsce

Jagoda Pogorzelec – I miejsce

Ilona Szczygielska - I miejsce

Fabian Bałuch - I miejsce

Anna Benedyk - I miejsce

Tymoteusz Sowa - I miejsce

Oliwia Matysko - I miejsce

Wiktoria Kazimierz - I miejsce

Maksymilian Podwórny - I miejsce

Adam Szymański - I miejsce

Zuzanna Chrzanowska - I miejsce

Julia Stankiewicz - I miejsce

Nikola Rabska - II miejsce

Oliwia Skowron - II miejsce

Karolina Szpilma - II miejsce

Kornelia Milczanowska - II miejsce

Julia Łach - II miejsce

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ufundowane nagrody w konkursie recytatorskim, pani Agnieszce Kazimierz za pracę w komisji konkursowej, wychowawcom najmłodszych klas, ich rodzicom za pomoc przy organizacji konkursu oraz pani Beacie Składowskiej za pięknie przygotowaną akademię.

• Wolontariat.

• W przeddzień Wszystkich Świętych członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu udali się na cmentarze w Orzechowcach i Batyczach, gdzie na bezimiennych mogiłach zapalili znicze tak licznie przekazane przez uczniów naszej szkoły. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, dzięki którym na nieodwiedzanych grobach zapłonęło światełko pamięci!