• Rozstrzygnięcie Konkursu na stroik bożonarodzeniowy.

• 11 grudnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w celu rozstrzygnięcia Konkursu na stroik bożonarodzeniowy dla klas I – III szkół podstawowych oraz przedszkoli z terenu Powiatu Przemyskiego organizowanego przez Wydział Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu.

Komisja konkursowa po dokonaniu analizy 67 prac / 48 – prace indywidualne, 19 – prace zbiorowe/ złożonych na konkurs przez przedszkola oraz szkoły podstawowe powiatu przemyskiego postanowiła przyznać w kategorii przedszkola II nagrodę dla Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Orzechowcach.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. Nagrody, dyplomy oraz podziękowania dla nauczycieli wręczył Wicestarosta Przemyski – Marek Kudła.

• Zebranie z rodzicami.

• Zebranie z rodzicami we wtorek (19.12.2023r.) o godzinie 17:00 klasy IV-VIII, godzina 16:30 klasy I-III. Zebranie z psychologiem panią Jolantą Mroczką o godzinie 17:30 w Auli Papieskiej. Zapraszamy.

• Konkurs plastyczny pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy.”

• Uczennice Wiktoria Kazimierz, Julia Stankiewicz i Julia Maciupa wzięły udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy.” Konkurs został zorganizowany przez Oddział Regionalny KRUS w Rzeszowie, a jego celem jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Gratulujemy uczennicom otrzymanych nagród i życzymy dalszych sukcesów.

• Zawody w mini piłkę ręczną.

• W dniu 16.12.2023r. w Żurawicy odbyły się gminne zawody drużynowe w mini piłkę ręczną. Obie drużyny: dziewczyn i chłopców zajęły II miejsce. Skład drużyny dziewczyn:

kapitan: Maja Karnas - bramkarz,

Kornelia Nachman,

Wiktoria Piliszko,

Lena Perłak,

Julia Żak,

Lena Materlak,

Lena Żak,

Julia Maciupa.

Mecz dziewczyn z SP Żurawica 1 zakończony remisem, a po dogrywce zdobyte II miejsce.

Drużyna chłopców z niepełnym składem zagrała bardzo wyrównany mecz również z SP Żurawica 1. Zabrakło dwóch bramek do wyrównania wyniku. Drużyna chłopaków grała w składzie:

kapitan:     Szymon Karnas,

bramkarz: Marcel Lenart,

Kamil Milczanowski,

Wiktor Smolak,

Michał Kazimierz,

Jakub Kazimierz.

Serdecznie gratulujemy!

• Finał zbiórki słodyczy.

• W dniach 16 listopada - 1 grudnia w naszej szkole trwała zbiórka słodyczy dla dzieci z pogotowia rodzinnego funkcjonującego na terenie Gminy Żurawica zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Zebrane słodycze pięknie zapakowano i uroczyście przekazano pani Marcie Lewickiej, która na co dzień opiekuje się dziećmi będącymi w trudnej sytuacji rodzinnej, bez szans na szczęśliwe dzieciństwo we własnych domach.  Mamy nadzieję, że nasze upominki poprawią dzieciom samopoczucie, a na ich buzie choć na chwilę wróci uśmiech.

• Igrzyska Młodzieży.

• Gminne zawody sportowe w Tenisa Stołowego chłopców - Igrzyska Młodzieży - odbyły się w dniu 02.12.2023r. w Szkole Podstawowej w Orzechowcach. Drużyna w składzie: Marcel Materlak i Kacper Sowa zdobyli I miejsce i awans na powiat. Zawodnicy rozegrali mecze ze SP nr 2 z Żurawicy, SP z Maćkowic oraz Kosienic. Każde spotkanie z wynikiem 3:0. Serdecznie gratulujemy!