• Zaelektryzowani.

• Dnia 24 marca w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez pana Marcina z grupy ,,Zaelektryzowani” z Lublina. Dotyczyła ona chemii i fizyki, które sprawiają uczniom sporo kłopotów. Celem pokazu było przybliżenie najmłodszym i nieco starszym uczniom tajemnic tych przedmiotów. W sposób prosty, bardzo atrakcyjny i zrozumiały dla wszystkich pan Marcin przeprowadził doświadczenia i zabawy z gazami: ciekłym azotem i helem. Eksperymenty wzbudziły wiele uśmiechu i radości. Okazało się, że chemia i fizyka mogą być bardzo ciekawymi przedmiotami.

• Dzień Św. Patryka.

• Św. Patryk jest najbardziej znanym patronem Irlandii. Legenda głosi, że sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił Irlandię od węży. Dzień 17 marca uznawane jest za datę śmierci świętego i obchodzone jest w Irlandii od około 1500 lat.W dniach 18 i 19 marca 2024 r. podczas zajęć z języka angielskiego połączyliśmy naukę słownictwa, poszerzenie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego z dobrą zabawą. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z legendę o św. Patryku, zwyczajach i symbolach związanych z tym świętem.

W oddziale przedszkolnym i zerówce dzieci poznawały słownictwo poprzez zabawy sensoryczne, uczyły się piosenki z pokazywaniem o irlandzkim skrzacie, który jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Dzieci wykonywały również zadania na kartach pracy. Uczniowie klas I-III rozwiązywali quizy i zadania utrwalające słownictwo związane z Dniem Św. Patryka, oraz obejrzeli krótki filmik o obchodach tego święta. Nie zabrakło rekwizytów i dobrej zabawy.

• Piłka siatkowa dziewczyn - igrzyska dzieci.

• 9 marca odbyły się zawody gminne – igrzyska dzieci w piłkę siatkową dziewczyn. Drużyna w składzie – pierwsza „czwórka” : Maja Karnas, Lena Perłak, Lena Materlak, Kornelia Nachman, w drugiej „czwórce” z brakującą zawodniczką zagrały: Julia Szymańska, Wiktoria Piliszko, i Julia Maciupa. Dziewczyny zdobyły 3 miejsce.

• Piłka siatkowa chłopców - igrzyska dzieci.

• 2 marca w naszej szkole odbyły się gminne zawody Igrzyska dzieci w piłkę siatkową chłopców. Nasza szkoła zdobyła 1 miejsce, awansując na szczebel powiatowy, który odbędzie się również w naszej szkole 27marca.  Drużynę w pierwszym składzie reprezentowali: Szymon Karnas, Karol Kozubski, Kamil Kozubski i Michał Kazimierz. Druga „czwórkę” w składzie: Kamil Milczanowski, Marceli Lenart, Jakub Kazimierz, Piotr Banasiewicz.

• Piłka siatkowa dziewczyn.

• 24 lutego 2024 odbyły się w naszej szkole gminne zawody sportowe - Igrzyska młodzieży szkolnej w piłkę siatkową dziewczyn. Drużyna w składzie: Wiktoria Matysko, Zuzannna Ławryniuk, Ewa Rąb, Maja Karnas, Wiktoria Piliszko i Kornelia Nachman zdobyły 1 miejsce.