• Dzień drzewa.

• 10 października to szczególny dzień w kalendarzu młodego ekologa. To szczególne święto wymyślił w 1872 roku w USA miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w wielu aktywnościach, których głównym motywem było drzewo. Poznały jego budowę, znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Święto Drzewa to doskonała okazja by kształtować postawę ekologiczną wśród najmłodszych i rozbudzać w nich poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas.

• Porządkowanie cmentarzy przed Świętem Zmarłych.

• W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udali się na cmentarz parafialny, gdzie uporządkowali pięć bezimiennych mogił, a na dwóch z nich odczyścili także zardzewiałe krzyże, które starannie pomalowali. Prace porządkowe miały również miejsce na starym cmentarzu. Ze znajdujących się tam grobów wolontariusze usunęli trawę i zeschłe liście, a także stare znicze i zniszczone ozdoby. Wszystko w kilku workach przyniesiono do szkoły i umieszczono w odpowiednich kontenerach.

• XXIII Dzień Papieski.

• W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Święty Jan Paweł II – Cywilizacja życia”.

Zdaniem kardynała Nycza tegoroczne hasło: "Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia" jest także wciąż aktualne. "Jest aktualne także w kontekście tego, co się dzieje we współczesnym świecie, w kontekście rodziny, dzieci, młodzieży, ale także w kontekście wojny, która trwa w Ukrainie i w każdej chwili grozi poszerzeniem (...). Mówienie o życiu, o cywilizacji życia, wydaje się być niezwykle ważne" - podkreślił.

Wskazówek, jak należy żyć, szukamy w słowach naszego Patrona i Jemu poświęciliśmy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Samorząd uczniowski i klasy I – III.

• Dzień Edukacji Narodowej.

• Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy takich marzeń, które dają się urzeczywistnić. Pięknych i ciekawych pomysłów, które podszeptuje serce. Cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom tym starszym i tym młodszym zrodziła wiele niezwykłych owoców.

Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od przypomnienia historii powstania Komisji Edukacji Narodowej, ponieważ w tym roku obchodzimy 250. rocznicę jej powstania. Następnie starsi uczniowie przypomnieli wiersze o nauczycielach, a dzieci z klasy II wykonały piosenkę pt. „Nauczyciel dobrze wie”. Samorząd uczniowski złożył życzenia, a pan Dyrektor przyłączył się do nich i wręczył nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody za wzorowe wypełnianie obowiązków zawodowych. Solenizanci zostali obdarowani „pigułkami mocy” na dobry humor i anielską cierpliwość.

• Wybory Samorządu Uczniowskiego.

• Tegoroczne wybory odbyły się 26 września. Kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez krótki opis swoich planów. Pozostali zgromadzeni uczniowie wybrali nowy Samorząd poprzez wrzucenie głosów do urny wyborczej. W tym roku w skład Samorządu weszli:

Przewodnicząca - Julia Szymańska

Zastępca - Wiktoria Matysko