• Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej, po której uczniowie klasy VIII otrzymali świadectwa ukończenia religii na etapie podstawowym. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie w odświętnie przygotowanej sali sportowej czekały na uczniów świadectwa i liczne nagrody. Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Najpierw Pan Dyrektor Janusz Jasiński pożegnał panią Jadwigę Wojtowicz, pracownika obsługi, która od września odchodzi na emeryturę.  Uczniowie klasy VIII podziękowali wychowawcy, nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w nauczanie i wychowanie. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Pana Dyrektora i wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, pracę na rzecz szkoły i sukcesy osiągnięte w konkursach.  Podziękowania zostały złożone również rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły - paniom Magdalenie Milczanowskiej, Agnieszce Kazimierz i Justynie Szymańskiej oraz strażakom z OSP Batycze i OSP Orzechowce. Część oficjalną uroczystości zakończyły życzenia dla wszystkich uczniów: udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nowy rok szkolny.

• Pożegnanie ze świetlicą.

• Z okazji zakończenia roku szkolnego dzieci, które uczęszczały do świetlicy otrzymały drobne upominki oraz odznaki ,,wzorowych świetliczaków". Wszystkim uczniom życzymy spokojnych i radosnych wakacji oraz samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

• Dyskoteka.

• We wtorek (20 czerwca) w sali sportowej odbyła się dyskoteka dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII zorganizowana przez wychowawcę i rodziców uczniów klasy VIII. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17: 00 i trwała do 21:00. Uczniowie sami zadbali o repertuar muzyczny, każdy z uczestników mógł przynieść swoje ulubione utwory. Rolę didżejów pełnili Kacper Cichocki i Michał Rogusz.

• Pożegnanie klasy VIII.

• Co roku zgodnie z tradycją szkolną klasa VIII żegna swoich młodszych kolegów. W tym roku w krótkim scenariuszu uczniowie przypomnieli scenkę z lekcji języka polskiego. Po występie obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazującą naszych ósmoklasistów na przestrzeni 8 lat. Krótkie wspomnienie wzruszyło i rozbawiło wszystkich.  Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy swoim scenariuszem i własnoręcznie wykonanymi karykaturami pożegnali starszych kolegów.

• Wycieczka do Zatorlandu.

• 14 czerwca uczniowie klas I-III oraz oddziału ,,0” uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Zatorlandu. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Mitologii, oraz od rejsu tramwajem wodnym wokół figur greckich bogów i antycznych postaci. Obowiązkowym punktem programu był oczywiście park linowy i karuzela Zeus Swing Tower. Wśród leśnych ścieżek Doliny Dinozaurów spotkaliśmy między innymi: Diplodoka, T-Rexa i Stegozaura. Po obiedzie kolejna atrakcja czyli Park Owadów i bardzo oczekiwany przez wszystkich Lunapark, a w nim: Karuzela Strażaka, Crazy raft, Merry-Go-Round, Wieża Drop’n’Twist, zjeżdżalnie, trampoliny, ogromny Małpi Gaj i oczywiście Twist’n’Swing. Na zakończenie kino 5D.

• Spektakl profilaktyczny pt.: ,,Zaczarowany eliksir".

• 13 czerwca, w naszej szkole gościliśmy aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa, którzy zaprezentowali uczniom klas 0 – III i dzieciom z przedszkola spektakl profilaktyczny pt.: „Zaczarowany eliksir”. Tematem przedstawienia było zdrowe odżywianie i wyczulenie dzieci, aby nie przyjmowały od obcych osób żadnych prezentów. Spektakl miał na celu kształtowanie u dzieci postaw społecznych związanych z odróżnianiem dobra od zła w aspekcie odpowiedzialności za własne zdrowie. Ukazywał on również szkodliwy wpływ używek oraz „śmieciowego” jedzenia na zdrowie człowieka. Dzieci żywo reagowały na sytuacje zaprezentowane przez aktorów w sztuce. Przedstawienie bardzo im się spodobało.

• Bezpieczne wakacje.

• W ramach corocznej akcji prowadzonej przez Policję, w naszej szkole odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żurawicy z uczniami klas 0 – III. Dzieci wysłuchały pogadanki o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji. Policjanci poruszyli m.in. tematy związane z bezpieczną i prawidłową jazdą na rowerze i rozważnym korzystaniu z kąpielisk.

• Konkurs plastyczny ,,Badaj się".

• W dniu 31 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły Emilia Lenart, Wiktoria Matysko i Marcel Materlak uczestniczyli w finale konkursu „Badajmy się.” Do konkursu literacko-plastycznego, zorganizowanego przez Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu zgłosiło się 206 uczniów z miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego. Najważniejszym przekazem konkursu jest zdrowie jako największa wartość w życiu. Najbliżej podium znalazł się Marcel Materlak, który otrzymał wyróżnienie.

Dziękujemy organizatorom konkursu za dyplomy, upominki oraz poczęstunek.