• Sprzątanie świata.

• 15 września nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Sprzątanie świata’’, której celem jest promowanie idei dbania o przyrodę oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej i zrozumienie potrzeby segregacji odpadów.  Uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki z wielkim zaangażowaniem przystąpili do działania i uporządkowali teren wokół szkoły, boiska, a także wzdłuż drogi. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były naprawdę zadowalające, co potwierdza nasza fotorelacja.

• Narodowe Czytanie - „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

• W tym roku akcję Narodowego Czytania zorganizowaliśmy we współpracy z panią Iwoną Jas - bibliotekarką w wiejskiej bibliotece w Orzechowcach. Wśród wybranych utworów znalazły się: „Świtezianka”, „Lilije”, „Pierwiosnek” i „Pani Twardowska”. Po lekturze tekstów uczniowie z klas IV - VIII mogli obejrzeć przygotowaną wystawkę książek Adama Mickiewicza.

• Spotkanie z panem policjantem.

• 8 września, w związku z realizacją działań profilaktycznych pod nazwą :,,Bezpieczna droga do szkoły”, gościliśmy w naszej szkole pana sierż. szt. Dariusza Kierkało z Komisariatu Policji w Żurawicy. Pan policjant przypomniał najmłodszym przepisy ruchu drogowego, oraz zwrócił uwagę na to, jak duże znaczenie ma korzystanie z elementów odblaskowych, takich jak breloki, opaski czy naszywki na plecaki. W trakcie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań, które dotyczyły zasad poruszania się po drogach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowe odblaski.

• Informacja!

• Informujemy, że najbliższe zebranie z rodzicami planowane na dzień 08.09.2022r. odbędzie się stacjonarnie o godzinie 16:30 (klasy I-III), o godzinie 17:00 (klasy IV-VIII).

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

• Dnia 1 września 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła Msza św., którą odprawił proboszcz parafii w Orzechowcach - ks. Zbigniew Bucior. Dalsza część uroczystości przebiegała w hali gimnastycznej, gdzie Pan Dyrektor mgr Janusz Jasiński powitał zebranych nauczycieli, rodziców i uczniów. Uczniowie klasy pierwszej oraz klasy czwartej przedstawili krótki program artystyczny, po którym wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Pierwszaki złożyły ślubowanie, natomiast Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania na Uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowcach. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Na zakończenie Dyrektor Szkoły przedstawił Grono Pedagogiczne oraz najważniejsze zadania czekające na nas w nowym roku szkolnym. Wszystkim uczniom życzył wielu sukcesów w nauce, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.