• Dzień Ziemi.

• W dniu 24.04.2023r. obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia. W tym dniu dzieci wykonywały różne zadania i uczyły się jak dbać o nasza planetę i środowisko. Jednym z zadań dzieci w tym dniu było dopasowanie odpowiedniej uśmiechniętej oraz smutnej twarzy do obrazów z zanieczyszczonym środowiskiem bądź środowiskiem, które nie zostało zanieczyszczone. Kolejnym zadaniem dzieci była segregacja śmieci czyli dopasowanie śmieci do odpowiednich obręczy w kolorach żółtym, niebieskim i zielonym, które służyły jako pojemniki na śmieci. Dzieci miały także za zadanie przejść po kolorowych krążkach, które służyły jako kamienie a także przeskoczyć przez kałuże. Pod koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy za udział w zajęciach z Dnia Ziemi.

• Szkolne Koło Wolontariatu - porządki na cmentarzu.

• 20 kwietnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udali się na cmentarz parafialny, gdzie uporządkowali cztery bezimienne, nieodwiedzane mogiły. Uczniowie usunęli z grobów trawę i chwasty, a także odczyścili zardzewiałe krzyże, które starannie pomalowali. Wracając do szkoły, wolontariusze oczyścili pobocza drogi z drobnych śmieci.

• Dzień książki.

• W dniu 21.04.2023 r. obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień książki, który przypada 23 kwietnia. W tym dniu przedszkolaki poznały zasady korzystania z książek. Przedszkolaki wykonywały także różne zadania związane z Dniem książki. Dzieci miały za zadanie dopasować ilustracje do odpowiedniej postaci z bajek bądź odpowiednią ilustrację do postaci z bajek. Dzieci miały również za zadanie poukładać książki zaczynając od najmniejszej a kończąc na największej książce. Ostatnim zadaniem jakie czekało na przedszkolaków było przejście niewielkiej odległości na dywanie z książką na głowie bez trzymania książeczki rączkami. Na koniec zajęć dzieci dostały dyplomy za udział w Dniu książki.

• Informacja!

• Psycholog - Pani mgr Jolanta Mroczka  - tel. 503510028

Godziny pracy:

Środa       14:00 -16:00,

Czwartek 13:00 -17:00.

• Regulamin konkursu o tematyce kulinarnej

• ,,ZDROWIE NA TALERZU”

Organizator konkursu:

Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowcach.

Cele konkursu:

• rozwijanie świadomości dotyczącej istoty zdrowego żywienia,
            • kształtowanie u uczniów właściwych nawyków związanych z odżywianiem,
            • promowanie korzyści płynących ze zdrowego odżywiania,
            • kreatywne wykorzystanie wolnego czasu w domu.

Warunki udziału w konkursie:

Do konkursu może przystąpić każdy uczeń, który samodzielnie, przy pomocy rodzica lub rodzeństwa (zwłaszcza uczniowie z młodszych klas) przygotuje zdrowe danie, sałatkę, przekąskę, deser lub zdrowy zamiennik słodyczy i prześle w formie:

zdjęć z przygotowania oraz gotowego dania.

Do     pracy       dołączyć    przepis   (listę  składników  i  sposób  wykonania), a następnie przesłać w załączniku na adres mailowy: agnesl@interia.pl w tytule wpisując imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz klasę.

Uczestnicy:

Konkurs organizowany dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowcach.

Termin składania prac:

Prace prosimy przesyłać do 15.05.2023r.

Nagrody:

W konkursie nie ma określonych miejsc. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i zdrową, smaczną niespodziankę! Dodatkowym wyróżnieniem będzie zamieszczenie pracy konkursowej  na stronie internetowej szkoły.

Postanowienia końcowe.

Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na publikację swoich prac oraz imienia i nazwiska na stronie internetowej szkoły.

Kolorowe zdrowie na talerzu | Super Tydzień - Super Tydzień Chełmski

• Świętemu Janowi Pawłowi II - uczniowie.

• Na naszej polskiej ziemi przyszedł na świat człowiek, którego życie okazało się wyjątkowym darem dla Kościoła i całego świata. Temu człowiekowi było na imię Karol, Karol Wojtyła. (Stanisław Dziwisz)

Karol to imię zbyt poważne jak dla małego chłopca, dlatego matka nazywała swego syna czułym zdrobnieniem Loluś. Znajomi zaś mówili do niego Lolek. Emilia od początku wychowywała swego synka w atmosferze pobożności. Marzyła, żeby jeden z jej synów został księdzem. Od 16 października 1978 roku Karol Wojtyła przybrał nowe imię Jana Pawła II. Papież zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego - święta, które sam ustanowił. W niedzielę obchodziliśmy 18 rocznicę Jego śmierci. Jan Paweł II był osobą, która kochała każdego bez wyjątku, i pozostanie w pamięci wszystkich. Podczas swego pontyfikatu zrobił wiele dobrego i umiał przyciągnąć ludzi do siebie słowem. Był to człowiek którego kochał cały świat. Kochał i szanował każdego człowieka. Nauczył nas, jak otwierać swe serce i nie bać się świętości. Papież Jan Paweł II to człowiek taki, jak my, ale Jego piękne, przepełnione miłością serce, potrafiło zjednoczyć miliony ludzi różnych wyznań i narodowości. Jest prawdziwym wzorem do naśladowania. Dlatego wybraliśmy Go na patrona naszej szkoły.