• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023.

• 31.03.2023 r. zakończył się międzynarodowy projekt: Dzień Bezpiecznego Internetu 2023.

W tym roku również i nasza placówka przystąpiła do obchodów DBI poprzez szeroko zakrojoną akcję informacyjną na terenie szkoły.

Uczniowie klas młodszych 0-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych oraz w lekcjach online. Poprzez stronę internetową szkoły oraz dostępne linki wszyscy uczniowie, jak również i rodzice mogli poszerzać swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Zwieńczeniem akcji było wykonanie plakatu pod hasłem ”Bezpieczny Internet”. Wszyscy uczniowie biorący udział w obchodach DBI 2023 otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Działania w zakresie profilaktyki zagrożeń online, zwłaszcza te podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci w sieci są stałym elementem działalności edukacyjnej w naszej szkole.

• Światowy Dzień Czytania Tolkiena.

•        25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.

Proza J.R.R. Tolkiena wciąga czytelników w każdym wieku. Za sprawą jego książek przenosimy się w świat: elfów, hobbitów, krasnoludów i innych stworzeń zamieszkujących Śródziemie. I właśnie te postacie, z Bilbo Bagginsem na czele, zagościły na nietypowej lekcji języka polskiego w klasach IV-VI, która miała miejsce w miniony piątek.

Podczas spotkania uczniowie poznali biografię i twórczość pisarza, a następnie czytali fragmenty swojej lektury obowiązkowej pt. Hobbit, czyli tam i z powrotem. Dodatkowo wysłuchali fragmentu słuchowiska na motywach tej powieści, dzięki czemu mogli się przenieść w świat Śródziemia, poznać jego mieszkańców i ich zmagania ze złem.

• Finał akcji „Pomóżmy Frankowi!”.

• Samorząd Uczniowski i Szkolna Grupa Wolontariatu z inicjatywy Rady Rodziców przystąpili do akcji mającej na celu pomoc 18 miesięcznemu chłopcu - Frankowi, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni zwany SMA. Dzięki wzorowej postawie naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dołączyliśmy naszą cegiełkę 1138,90 zł do potrzebnej kwoty. Pieniądze zostały przekazane rodzicom chłopca. Szczególne podziękowania kierujemy pani Agnieszce Kazimierz, która swoją pełną zapału i wiary postawą udowodniła, że wszystko jest możliwe - Franek zebrał całą potrzebną sumę pieniędzy!!! Za pomoc i zaangażowanie w kilkudniowej zbiórce należą się również podziękowania uczennicom: Emilce Lenart, Natalii Kazimierz i Zosi Kasprzyk.

• Informacja.

• Informujemy, że najbliższe zebranie z rodzicami planowane na dzień 16.03.2023r. odbędzie się stacjonarnie o godzinie 16:30 (klasy I-III), o godzinie 17:00 (klasy IV-VIII).

• Dzień Kobiet.

• Z okazji Dnia Kobiet
            wszystkim Paniom i Koleżankom życzymy:
            pogody ducha,
            spełnienia pragnień,
            samych cudownych chwil,
            miłości, zrozumienia
            i grona przyjaciół!

Miłym wydarzeniem w szkole okazał się uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Uczniowie z młodszych i starszych klas przygotowali program artystyczny wypełniony tekstami i piosenkami o kobietach. Nie zabrakło również serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Na zakończenie akademii chłopcy z Samorządu szkolnego obdarowali panie i koleżanki słodyczami..

• Dzień Dinozaura.

• W dniu 28.02.2023r. w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci miały za zadanie ułożyć obrazek dinozaura w odpowiedniej kolejności. Kolejnym zadaniem dzieci było odnalezienie i wydobycie 3 obrazków dinozaura z pudełka pokrytego klockami. Ostatnim zadaniem dzieci w tym dniu było ułożenie figurki dinozaura w odpowiedniej orientacji przestrzennej np. przed sobą, za sobą, nad głową, z lewej oraz prawej strony. Pod koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy za udział w Dniu Dinozaura.