• Regulamin „szczęśliwego numerka”.

            1. „Szczęśliwy numerek” to losowany codziennie przed lekcjami numer z dziennika.
            2. „Szczęśliwy numerek” obowiązuje od poniedziałku do piątku.
            3. „Szczęśliwy numerek” będzie przypinany na tablicy informacyjnej Samorządu w nowej szkole na piętrze i w starej części na parterze przed godziną 8 rano przez jedną osobę z Samorządu szkolnego.
            4. Jeśli liczba osób w klasie jest mniejsza niż cyfra „szczęśliwego numerka”, w tym dniu klasa ta nie korzysta z przywileju „szczęśliwego numerka”.
            5. „Szczęśliwy numerek” NIE obowiązuje w przypadku zapowiedzianych: sprawdzianów, kartkówek i odpowiedzi ustnych.
            6. Jeśli uczeń wyrazi chęć napisania kartkówki albo udzielenia odpowiedzi ustnej, ma do tego prawo.
            7. „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia ucznia z wykonania w następnym dniu zadań domowych: 

                               - nauczyciel może zadać zadanie domowe posiadaczowi „szczęśliwego numerka”,

                               - „szczęśliwy numerek” nie jest uzasadnieniem braku zadania.

                                8. „Szczęśliwy numerek” obowiązuje od 14 lutego 2023 r. aż do odwołania.

          • Przekazanie karmy schronisku w Orzechowcach.

          • Tradycją naszej szkoły jest pomoc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Potrzeby placówki, szczególnie zimą, są ogromne.  W związku z tym od października Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę karmy, którą po feriach przekazano pracownikowi schroniska. Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy wsparli potrzebujące zwierzaki!

          • Gminne zawody w piłkę ręczną.

          • 11 lutego odbyły się w Żurawicy gminne zawody w piłkę ręczną dla drużyn z klas 7 i 8 dziewczyn i chłopców.

            Drużyna w składzie: Julia Karnas, Julia Jasińska, Natalia Kazimierz, Kinga Kazimierz, Zofia Kasprzyk, Wiktoria Matysko oraz Emilia Lenart godnie reprezentowała naszą szkołę. Dziewczyny zajęły II miejsce.

            Drużyna chłopców w składzie: Kacper Cichocki, Mykyta Szumilin, Antoni Skoczylas, Marcel Materlak Kacper Sowa, Wiktor Szpilma oraz Piotr Żak również zajęła II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Wyjazd do kina i na lodowisko.

          • Dzień rozpoczęliśmy od seansu w kinie Helios. Obejrzeliśmy historię o przyjaźni, o potrzebie posiadania przyjaciela. Pino cierpi na hemofilię. Całe dzieciństwo musiał na siebie uważać. Zabawom rówieśników najczęściej przyglądał się z okna swojego pokoju. Został nazwany "chłopcem zza szyby". Kiedy jedno z dzieci zauważyło, że Pino je szpieguje, postanowiło go odwiedzić i doprowadzić do konfrontacji. Okazało się, że Pino to sprytny, zabawny i ciekawy chłopak. Po projekcji filmu udaliśmy się na lodowisko, by doskonalić technikę jazdy na łyżwach. Obserwowaliśmy upór i zaangażowanie początkujących oraz brawurową jazdę zaawansowanych łyżwiarzy. Uczniów ogarnęło łyżwiarskie szaleństwo.

          • Dzień Pizzy w przedszkolu.

          • W dniu 9.02.2023r. odbył się w naszym Przedszkolu Dzień Pizzy. W tym dniu dzieci zapoznały się ze sposobem robienia pizzy, poznały składniki, które są potrzebne do zrobienia pizzy, dzieci poznały także ciekawostki odnośnie pizzy oraz wykonywały zadania na dywanie m.in. tworzyły własną papierową pizzę. Na końcu zajęć dzieci otrzymały dyplomy za udział w Dniu Pizzy.

          • Dzień Pizzy - zapachniało w całej szkole.

          • Pizza to jedno z najpopularniejszych i najsmaczniejszych dań na świecie, dlatego w dniu 9 lutego 2023 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy w naszej szkole i oddziałach przedszkolnych. Uczniowie w zerówce pod opieką p. Agnieszki Jasińskiej poznali recepturę powstawania pizzy oraz historię pochodzenia tej potrawy. Przedszkolaki zaśpiewały jedną z ulubionych piosenek w j. angielskim "Let's Make a Pizza". Dla wszystkich dzieci została zamówiona pizza z przemyskiej pizzerii Ramzes, która bardzo nam smakowała. Dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

          • Pomóżmy Frankowi!

          • Razem z Radą Rodziców dołączamy do akcji mającej na celu pomoc 18 miesięcznemu chłopcu, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni zwany SMA. Aby pokryć koszty terapii genowej, trzeba uzbierać określoną kwotę. W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły będą zbierali do zaplombowanej puszki pieniądze. Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodnijmy, że nie jest nam obojętny los chorych dzieci. Za pomoc i otwarte serca należą się wszystkim serdeczne podziękowania.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (w skrócie DBI), to międzynarodowy projekt, który ma na celu poszerzanie świadomości na temat negatywnych aspektów korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży. Powstał jako inicjatywa Komisji Europejskiej w 2004 roku, ale obecnie jest celebrowany już przez ponad 200 krajów na całym świecie.

            W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

            W tym roku również i nasza placówka włączyła się w akcję DBI poprzez organizację na terenie szkoły kampanii informacyjnych, lekcji online, zajęć edukacyjnych i konkursu plastycznego.

            Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

            DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

            Internet sam w sobie nie jest niebezpieczny, a nawet jest wspaniały, tylko ludzie… korzystają z niego w poczuciu bezkarności i anonimowości. A pozorny brak konsekwencji otwiera wiele możliwości: obrażania, zastraszania, oceniania i innych form cyberprzemocy w kierunku zarówno grup społecznych, jak i jednostek. Zwłaszcza wśród młodych ludzi.

            Internet niesie za sobą zagrożenia również dlatego, że - jak konsekwentnie pokazują badania - niewiele dzieci informuje dorosłych o tym, że są ofiarami lub świadkami przemocy w sieci.

            Dzień Bezpiecznego Internetu inspiruje dorosłych do rozmów na temat rozwiązywania problemów w świecie online. Działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci w sieci wymagają zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

            Pierwszym ogniwem, które może zadbać o to, aby do pociech nie trafiały nieadekwatne do ich wieku informacje, są opiekunowie.

            Drogi Rodzicu!

            Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby rozpocząć z dzieckiem rozmowę o bezpieczeństwie online. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i narzędziami poniżej, aby wesprzeć cyfrową podróż swojego dziecka.

            Internet Matters” to aplikacja zaprojektowana, aby pomóc rodzicom w rozmowach na temat bezpieczeństwa w Internecie z dziećmi i zapewnić, że dokonują mądrych wyborów, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie.

            https://www.internetmatters.org/pl/

            Ważne numery telefonów i kontakty

            Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - 800 12 12 12

            Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111

            Telefon dla dorosłych w sprawach bezpieczeństwa dzieci - 800 100 100

            Dyżurnet.pl - punkt kontaktowy online, do którego można anonimowo zgłaszać przypadki występowania w Internecie treści zabronionych prawem.

          • Bezpieczne ferie zimowe.

          • Już niedługo ferie!!! Przypomnieli nam o tym mł. asp. Dariusz Kierkało i asp. Adam Radochoński z Komisariatu Policji w Żurawicy, którzy w dniu 12.01.2023r. odwiedzili naszą szkołę. Poinformowali nas o możliwych zagrożeniach oraz udzielali wskazówek jak bezpiecznie spędzić czas ferii, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

          • Dzień Babci i Dziadka.

          • ,,Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka”.

            Wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. W naszej szkole 11 stycznia uczniowie klas I-III oraz zerówki i przedszkola przedstawili Jasełka i program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role a Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali swoje wnuczęta. Po części artystycznej wszyscy zebrani śpiewali kolędy. To był naprawdę wyjątkowy wieczór, pełen uśmiechu, radości i dumy.

          • Udział naszych uczniów w konkursie recytatorskim.

          • Tuż przed Bożym Narodzeniem uczniowie naszej szkoły Maja Karnas i Kamil Kozubski wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Spotkanie z Marią Konopnicką" organizowanym przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wystartowało w nim aż 70 uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu. Gratulujemy Mai i Kamilowi pięknego występu i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły!

          • Spotkanie ze Świętym Mikołajem.

          • W tym roku zgodnie z tradycją Mikołaj przyszedł 6 grudnia. Dzieci były pod dużym wrażeniem.  Z radością powitały niecodziennego gościa, chętnie recytowały wiersze i śpiewały przygotowane świąteczne piosenki. Mikołaj rozdał paczki mikołajkowe i rozmawiał z dziećmi o ich marzeniach. Radości było wiele. Dziękujemy Paniom z Rady Rodziców - Agnieszce Kazimierz i Magdalenie Milczanowskiej za przygotowanie upominków, a uczniom klasy VII i pani Monice Chomie - Wzorek za niezwykłe przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana”.

          • Finał akcji MIKOŁAJ NA KRESY.

          • W dniach 23 - 30 listopada trwała w naszej szkole zbiórka słodyczy dla polskich dzieci na Ukrainie zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Zebrano 12,5 kg słodyczy, które w postaci mikołajkowego prezentu przekazano osobie oddelegowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Polakom we Lwowie i okolicach - Tońko i Szczepko.  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca, za co serdecznie dziękujemy!

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia.

          • W dniu 25.11.2022r. w naszym Przedszkolu w Orzechowcach odbył się Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci wykonywały różne zadania m.in. układanie puzzli z misiem, odgadywanie zagadek związanych z pluszowym misiem, oglądanie filmu edukacyjnego związanego z historią powstania pluszowego misia oraz kolorowanie obrazka z misiem przy stoliku. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały Dyplom przyjaciela pluszowego misia.

          • Andrzejki.

          • 22 listopada obchodziliśmy andrzejki. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną. Panny mogły poznać swojego przyszłego wybranka. Dzisiaj andrzejki to czas zabawy: taniec, wspólny poczęstunek, kolorowe przebrania, ale i próba dowiedzenia się, co nas czeka za kilka, kilkanaście lat. Dzięki Radzie Rodziców w tym roku zabawa przebiegała w wesołej, pełnej niezwykłych akcentów atmosferze. Pani animatorka porwała do tanecznych pląsów wszystkich. Bawili się najmłodsze i najstarsze klasy, rodzice i wychowawcy. Czas przerw wypełniły wróżby przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Na koniec wybrano Królowe i Królów Parkietu.

          • Informacja!

          • Informujemy, że najbliższe zebranie z rodzicami planowane na dzień 24.11.2022r. odbędzie się stacjonarnie o godzinie 16:30 (klasy I-III), o godzinie 17:00 (klasy IV-VIII).