• Czytamy książki!

• 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji nasi uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, aby je zaprezentować i polecić kolegom. Dzieci opowiedziały, co - oprócz obowiązkowych lektur - najchętniej czytają. Nie zabrakło baśni, komiksów, poradników, a także książek o nowinkach technicznych, kosmosie i sporcie. Aby zachęcić innych do ich poznania, odczytano najlepsze fragmenty.

• Fryzjerka.

• Dnia 25 kwietnia 2022 r. sala przedszkolna przemieniła się w prawdziwy salon fryzjerski. Pani Dorota Gierczak ze Studia Fryzur PreStige opowiedziała nam o swojej pracy oraz wykonała ciekawe stylizacje na dziecięcych włosach. Przedszkolaki miały możliwość poćwiczyć wykonywanie loków i fal na główkach fryzjerskich. Dziękujemy pani Dorocie, że poświęciła swój czas i przeprowadziła interesujące zajęcia.

• Poranek wielkanocny.

• W dniu 13 kwietnia 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zerówki wzięły udział w wyjątkowej uroczystości pt. „Poranek wielkanocny.” W tym dniu odbyła się rozmowa na temat tradycji i zwyczajów świątecznych i zaśpiewaliśmy piosenkę „W wielkanocny poranek.” Dzieci brały udział w quizie interaktywnym i w wyścigu z jajkiem, a także wykonały układ taneczny do piosenki Easter Bunny Dance & Freeze. Następnie po odmówieniu modlitwy wraz z księdzem i podzieleniu jajkiem zasiedliśmy do świątecznego stołu, na którym nie mogło zabraknąć jajek, kiełbasy i babki wielkanocnej. Uroczyście przygotowany stół, moc uśmiechów i przepyszne śniadanie - w takiej świątecznej atmosferze spędziliśmy poranek.

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY POLSKI SPORTOWIEC 2021 R.”.

• Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym ,,Mój ulubiony sportowiec”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w Polsce. Każdy uczestnik Konkursu nadsyła jedną pracę wykonaną dowolną techniką z zakresu: malarstwo, rysunek, grafika, wyklejanka, itp. Prace muszą być wykonane indywidualnie. Prace grupowe nie będą dopuszczone do konkursu.

Etapy Konkursu:

I etap - szkolny - szkoła lub placówka w ramach konkursu wybiera 15 prac w każdej kategorii wiekowej,

II etap - ogólnopolski - komisja wybiera trzy prace w każdej kategorii wiekowej oraz nagrodę Grand Prix.

Założenia organizacyjne:

Format prac - względnie dowolny, mieszczący się pomiędzy A3 (297 mm  x 420 mm) i  A4 (210mm x 297 mm). Praca musi przedstawiać portret lub sylwetkę polskiego sportowca. Na odwrotnej stronie pracy powinny być umieszczone następujące informacje (drukowanymi literami): nazwa konkursu, tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek autora, placówka zgłaszająca prace na konkurs, adres i pieczątka placówki, numer telefonu, imię i nazwisko osoby zgłaszającej. Termin nadsyłania prac do siedziby organizatora konkursu 29 kwietnia 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego).

• Wyjazd klasy VIII na dni otwarte do Technikum nr 2 w Przemyślu.

• Czas egzaminów zbliża się nieubłaganie i tym samym czas wybrania przez nas dalszej drogi kształcenia. W związku z tym w dniu 06.04.2022 r., my, uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą wybraliśmy się do Technikum nr 2 w Przemyślu na dzień otwarty. Na miejscu została nam przydzielona przewodniczka, która oprowadzała nas cierpliwie po szkole, odpowiadając na nasze pytania i przedstawiając nam nowoczesne pracownie, którymi dysponuje szkoła. Zostały nam m.in. zaprezentowane kierunki kształcenia oferowane przez szkołę tj.: technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik handlowiec oraz technik programista, a także proponowane przez szkołę zajęcia pozalekcyjne, projekty unijne, czy też wyjazdy zagraniczne organizowane w ramach współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami. W trakcie zwiedzania uczniowie Technikum zaprezentowali nam interesujące prezentacje, w tym również taką, która dotyczyła udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogliśmy również uczestniczyć w małych konkursach o tematyce sportowej i literackiej. Uczniowi naszej klasy - Adrianowi Kasprzykowi udało się zdobyć pierwsze miejsce w obu konkursach, za które otrzymał drobne nagrody. Zwiedzanie placówki zakończyliśmy w miłej atmosferze wykonując pamiątkowe zdjęcia z dyrektorem szkoły panem Markiem Pilszykiem w fotobudce, która stanowiła atrakcję dla zwiedzających.

• Konkurs na Palmę Wielkanocną.

• W dniu 08 kwietnia 2022 r., w Sali Papieskiej Szkoły Podstawowej w Orzechowcach nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie palmy były bardzo piękne. Zwrócono szczególną uwagę na naturalne tworzywa, z których palma była wykonana, jak np. zasuszone kwiaty, trawy, zielony bukszpan, kwiaty wykonane z krepiny i bibuły oraz tradycyjne metody zdobienia. Nagrody książkowe ufundował poseł do Parlamentu Europejskiego pan Bogdan Rzońca, które w jego imieniu przekazał asystent posła pan Arkadiusz Mazur. Dyrektor szkoły p. Janusz Jasiński podziękował wszystkim uczestnikom konkursu za kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą. Wręczył on dyplomy i nagrody w następujących kategoriach:

Oddział Przedszkolny:

I miejsce - Maria Pióro

Klasa ,,0’’:

Kornelia Milczanowska

Klasy IV-VI

I miejsce - Maja Karnas

I miejsce - Marcel Materlak

II miejsce - Szymon Karnas

II miejsce - Kamil Kozubski

III miejsce - Wiktoria Matysko

III miejsce - Wojciech Fiszer

Klasa VII

I miejsce - Julia Karnas

Wyróżnienia otrzymali:

Kamil Milczanowski

Wiktor Smolak

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zdobytych nagród i wyróżnień oraz życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Rokitowska-Cisek